Są to zajęcia ogólnorozwojowe. Podczas takich zajęć można miedzy innymi ćwiczyć percepcję słuchową, umiejętności językowe, koordynację wzrokowo- ruchową.

Trwają z reguły 30-40 min, mogą być grupowe lub indywidualne.

Termin – wtorek, środa od 18 do 20

Notatka o terapeutce :

Nazywam się Katarzyna Iwańska. Jestem magistrem pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, posiadam również kwalifikacje z terapii pedagogicznej, oligofrenopedagogiki oraz zintegrowanej pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Zawodowo pracuję jako nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej.

Zainteresowanie dogoterapią wzięło się z miłości do psów oraz z obserwacji prowadzenia takich zajęć przez innych dogoterapeutów i ich dobroczynnego wpływu na dzieci :).

Wraz z moim psem tworzymy zespół dogoterapeutyczny od 2013 r. Mieliśmy okazję pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z tymi trochę starszymi w wieku ponadgimnazjalnym.

Dexter trafił do mnie z fundacji dla goldenów mając 9 miesięcy. Adoptując go z fundacji miałam już w planach prowadzenie dogoterapii. Pierwszym krokiem było przejście odpowiedniego testu, czy pies się nadaje do prowadzenia takich zajęć , a następnie przejście teoretycznego i praktycznego kursu zakończonego egzaminem.

Dexter jest przyjaznym, wesołym, wrażliwym i przyjacielskim psem, zawsze chętnym do zabawy.

Czas wolny spędzamy na długich spacerach, w wakacje kochamy górskie piesze wycieczki ?

Katarzyna Iwańska
dogoterapeuta