Konsultacje Interdyscyplinarne

Po przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 PRZYJMUJEMY ZAPISY na KONSULTACJE INTERDYSCYPLINARNE. 

PLANOWANY TERMIN : jesień 2021

DOKŁADNY TERMIN PODAMY, KIEDY TYLKO BĘDZIE MOŻLIWE JEGO USTALENIE

Poniżej znajduje się pełny opis konsultacji.

Stały skład lekarzy konsultujących:

  • prof. dr hab n.med. Sławomi Snela – specjalista ortopedii i traumatologii
  • dr n. med. Tadeusz Łyczakowski – specjalista metody fibrotomii
  • dr Jerzy Luszawski – specjalista neurochirurgii

Podczas KONSULTACJI INTERDYSCYPLINARNYCH będzie możliwość indywidualnych konsultacji u prof. Sławomira Sneli oraz dr Tadeusza Łyczakowskiego  – wspaniałego chirurga dziecięcego, pioniera mikrochirurgii, specjalisty metody fibrotomii.

Prywatnie wspaniałego, cierpliwego, dobrego człowieka.

Obszary konsultacyjne – dr Łyczakowski:

  1. Wady wrodzone kończyn
  2. Stan po przebytych urazach kończyn.
  3. Stan po przebytych oparzeniach, blizny i zniekształcenia pooparzeniowe.

DR TADEUSZ ŁYCZAKOWSKI – PIERWSZY W POLSCE DOKONAŁ ZABIEGU REPLANTACJI OBU KOŃCZYN.

Operacja udała się dzięki mikrochirurgii – dział chirurgii zajmujący się wykonywaniem zabiegów chirurgicznych pod mikroskopem na bardzo małych strukturach żywych, np. kość, która nie funkcjonuje może być zrekonstruowana przez inną kość – w przypadku kości cienkich np. strzałkowej.

Na zdjęciu po prawej stronie dr Łyczakowski

Wspaniała trójka uznanych lekarzy:

prof. Sławomir Snela (chirurg ortopeda-traumatolog),

dr Tadeusz Łyczakowski (chirurg dziecięcy, specjalista metody fibrotomii) oraz

dr Jerzy Luszawski (neurochirurg, specjalista metody selektywnej rizotomii)

Konsultacje to bardzo szczegółowe badanie, zapoznanie się z treścią dokumentacji i dyskusja nad proponowaną metodą dalszego leczenia. Czasami to uspokojenie, czasami postawienie Rodziców przed bardzo poważnymi decyzjami – ale nie bez pomocy. Każdy rodzaj zaproponowanego leczenia to dalsza współpraca z lekarzem, już tym konkretnym specjalistą proponowanej metody.
Wiemy z relacji Rodziców, że dla wielu taki rodzaj konsultacji to niemalże spełnienie marzeń.

To możliwość wysłuchania i przedyskutowania opinii o stanie dziecka, o dalszych jego losach – bo to co może zaproponować współczesna chirurgia niejednokrotnie zmieni istotnie możliwości ruchowe dziecka, a tym samym otworzy całkiem nowe perspektywy rozwoju, poznania i doświadczenia świata.
Bardzo istotnym jest fakt, że lekarze – znamienici , odnoszący wielkie sukcesy w swoich dziedzinach – bardzo się lubią, chętnie pracują wspólnie, słuchając wzajemnie, radząc się i tym samym przemyślanie podając rodzicom wspólnie wypracowaną opinię – to bardzo cenne, to niespotykane!

Konsultacje to też możliwość wypróbowania sprzętu i zasięgnięcia opinii naszych zaprzyjaźnionych ortotyków z VIGO, AKSONa i NF Walkera (ECO-FUNCTION POLSKA). Pogoda sprzyjała nawet próbom sprzętu na dworze . Wtedy najlepiej można poznać właściwości i możliwości wózków – jak sobie poradzą na krawężnikach, na krzywej drodze, na trawie; NF Walker też robił furorę przed naszym Centrum J  Dzieci poznawały nowe możliwości swojego ciała i postrzegły świat z całkiem nowej perspektywy J Oczywiście jak zwykle pełna gama ortez i bucików – wraz z pełną informacją o możliwościach redukcji nieprawidłowości.
Do tego każdy mógł wypróbować INNOWALK ! Świetne urządzenie do nauki chodu, do poprawy jakości chodu, rozdzielania stron, nauki naprzemienności.
To nie ostatnie nasze spotkanie z INNOWALKIEM – zbieramy zapisy na rehabilitację na tym urządzeniu – i już niedługo będziemy mogli korzystać z niego przez kilka dni w naszym Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka w Dąbrowie Górniczej J
Poniżej demonstrujemy filmik, na którym chłopiec z MPD korzysta z rehabilitacji na INNOWALKU.

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum
tel. 32 748 20 61

Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za udział w wielu poprzednich Konsultacjach
Przepraszam też z góry Wszystkich za opóźnienie, które może powstać nie z naszej winy – nie wpłynie ono absolutnie na jakość konsultacji, lekarze poświęcają wymaganą ilość czasu każdemu z Pacjentów, niejednokrotnie wydłużając czas konsultacji – co też tym samym wydłużyć może czas oczekiwania. Bardzo proszę o zrozumienie.

Urszula Krzykawska
CWiMD

CENTRUM WCZEŚNIAKA I MAŁEGO DZIECKA

TEL. 32 748 20 61

KONSULTACJE INTERDYSCYPLINARNE w naszym Centrum !!