BADABADA w Centrum Wcześniaka

Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka jako partner Fundacji SYNAPSIS, bierze aktywny udział w realizacji nowatorskiego Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu Badabada (www.badabada.pl).

Celem realizowanego projektu jest zwiększenie dostępu do wczesnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz tym samym zwiększanie szans na skuteczne wspomaganie rozwoju dzieci zagrożonych oraz dotkniętych tym zaburzeniem.

W CWIMDZ można bezpłatnie w czasie WCZEŚNIAKOWEGO LISTOPADA przeprowadzić badanie przesiewowe miedzy innymi z użyciem narzędzia M-CHAT –R/F, Wszystkich rodziców dzieci od 0 do 3 roku życia i tych starszych (zarówno zaniepokojonych rozwojem dziecka jak również pragnących potwierdzić, że rozwój dziecka jest prawidłowy) zapraszamy na przesiewowe badania.

Pierwsze spotkanie z badaniami przesiewowymi odbędzie się 7.11.2015r. w godz. 9.00 – 16.00

Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

tel. 32 748 20 61
mail: [email protected]
[email protected]


Fundacja SYNAPSIS od ponad 25 lat zmienia świat dla ludzi z autyzmem. Prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem, dom treningowy oraz ośrodek informacyjno-prawny. „Badabada” Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu jest jednym z głównych programów Fundacji. Jego celem jest zwiększenie w naszym kraju dostępności usług wczesnego, tj. przed 3 rokiem życia, wykrywania autyzmu i wspomagania rozwoju dzieci zagrożonych autyzmem. Więcej o Fundacji SYNAPSIS: www.synapsis.org.pl