Poradnia dietetyczna

Anna Paszta – lic. dietetyk ze specjalizacją dietetyka kliniczna, ukończony kurs diagnostyki nietolerancji pokarmowych metodą Food Detective™

O MNIE
Dietetyka to moja pasja od wczesnego dzieciństwa. Dorastałam w duchu zdrowego żywienia, którym zaraziła mnie mama, prowadząca jeden z pierwszych na Śląsku sklep ze zdrową żywnością.
Kierunek studiów wybrałam i ukończyłam świadomie wiedząc, że moje życie zawsze będzie nierozerwalnie związane z dietetyką.
Jestem zwolenniczką równowagi zarówno w kuchni jak i w sporcie. Uważam, że jesteśmy tym, co jemy , dlatego układane przeze mnie jadłospisy są różnorodne i smaczne.
Dużą wagę przykładam do sezonowości potraw oraz do zawartości składników odżywczych w poszczególnych produktach. Nie jest mi obca kuchnia wegetariańska i wegańska.
Stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu żywienia i suplementacji oraz rozwijam w praktyce umiejętności kulinarne. Promuję aktywny tryb życia i zachęcam do tego innych.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEJ WIZYTY?
Podczas pierwszej wizyty dokonujemy analizy składu ciała za pomocą bioimpedancji elektrycznej. Aby wynik był wiarygodny nie spożywaj posiłku min. 3 godziny przed planowaną wizytą ani nie wykonuj tego dnia intensywnych ćwiczeń fizycznych. Wykonując pomiar należy stanąć na urządzeniu boso, dlatego upewnij się, że masz na sobie ubranie i obuwie umożliwiające odsłonięcie stóp.
Aby zalecenia były jak najbardziej efektywne, warto przeprowadzić przed pierwszą wizytą oraz przynieść ze sobą wyniki podstawowych badań krwi takich jak:
-morfologia
-glukoza
-cholesterol LDL i HDL
-trójglicerydy
-opcjonalnie poziom witaminy D3

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PIERWSZEJ WIZYTY U DIETETYKA?
Wizyta u dietetyka nie jest dla dziecka zdarzeniem nieprzyjemnym lub sprawiającym ból (jak na przykład może kojarzyć się wizyta u dentysty) dlatego nie zaczynajmy rozmowy z dzieckiem sugerując mu, że wydarzy się coś nadzwyczajnego np. „Idziemy do Pani Dietetyk, ale nie bój się, nie będzie bolało”. Wizyta będzie przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze.
Przed wizytą i stwórz wspólnie z dzieckiem listę produktów, które lubi (lub nie) oraz ewentualną listę leków i suplementów spożywanych przez dziecko.  Jeśli dziecko cierpi na schorzenia i posiadasz związaną z nimi dokumentację lekarską, weź ją na wizytę.
Jeśli to możliwe, sporządź kopię jadłospisu przedszkolnego.

W Centrum wykonujemy testy nietolerancji pokarmowych: